Park eden terlik

Park eden terlik

Manyetik dambıl
Manyetik dambıl tamamen yeni ve özgün bir tasarım. İçinde motor bulunan elektrikleri dambılları uzun süredir görüyoruz. Ancak  Yanko Design’ın bu ürünü tamamen inovatif bir bakış açısına dayanıyor. Dirseğinizin altına ve üstüne bağlanan bantların ayarlanabilir manyetik alanı sayesinde hem kolaylıkla taşınabilir hem de diğer elektrikli benzerlerine göre çok daha esnek bir kullanım alanına sahiptir.

Hava durumunu tahmin eden şemsiye
Hava durumunu tahmin eden şemsiye, üzerindeki mavi ışıkları sayesinde sizinle iletişime geçer ve yağmurun yaklaştığını haber verir. Bunun için yapmanız gereken tek şey şemsiyenize posta kodunuzu girmeniz. Tutamaktaki wireless adaptör sayesinde şemsiyeniz AccuWeather’a bağlanır ve hava kötüye giderken size üzerindeki led’leriyle haber verir.

Park eden terlik
Otomotivciler yıllardır kendi kendine giden bir araç üzerinde çalışıyorlar. Peki ya otonom ev aletleri? Kendi kendini bağlayan ayakkabı ve kendini park eden sandalye gibi yeni nesil ürünlerle günlük yaşantımızda gereksiz yere kaybettiğimiz zamanı geriye alıyoruz. Nissan son geliştirdiği tekerlekli terliklerini tanıttı. Tek bir tuşla nerede olduğu önemli olmadan belirlediğiniz yere gidip kendini park etme yeteneğine sahip. Nissan şimdilik bu terlikleri ticarileştirmeyi düşünmüyor. Ancak geleceğin neler getirebileceğini hiçbirimiz tam olarak bilemeyiz.