BTSO MESYEB, sınav ve belgelendirme hizmeti ile iş kazalarının önlenmesi konusunda farkındalık oluştururken, çalışanların nitelik düzeyini de artırıyor. Otomotiv, metal, inşaat, ernerj, tekstil, asansör ve kimya sektörlerinde toplam 84 meslekte sınav ve belgelendirme yetkisine sahip olan MESYEB, bugüne kadar 65 binden fazla çalışana mesleki yeterlilik belgesi verdi.

Alt yapı ve kapasite olarak Türkiye’nin en büyük sınav ve belgelendirme kuruluşu olan BTSO MESYEB, firmaların rekabet gücünün geliştirilmesi ve sağlıklı ve güvenli çalışma ortamlarının oluşturulmasına yönelik Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından oluşturulan Ulusal Meslek Standartlarına göre hazırlanan ve yayınlanan Ulusal Mesleklerin yeterliliklerinin ölçülmesi, belgelendirilmesi ve mesleki niteliklerinin geliştirilmesi amacıyla kuruldu.

50’DEN FAZLA İLDE HİZMET VERDİ                               
Türkiye’nin 50’den fazla ilinde hizmet veren BTSO MESYEB, kurulduğu günden bu yana teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirdiği sınavlar neticesinde toplam 65 binden fazla çalışana belge verdi.
Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu olan mesleklerde BTSO MESYEB tarafından düzenlenen sınavları başarıyla tamamlayan adayların sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılandı.