BTSO öncülüğünde iş dünyasının dijital dönüşümüne katkı sağlayan Yetkinlik ve Dönüşüm Merkezi Bursa Model Fabrika'da Türk Standartları Enstitüsü (TSE) üst düzey yöneticilerine 5 modülde teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iştiraklerinden Bursa Model Fabrika (BMF), işletmelere vizyon katmaya devam ediyor. Türkiye’nin birçok şehrinden Bursa’ya gelen Türk Standartları Enstitüsünde görev yapan 21 kişilik üst yönetici grubuna, “Yalın Yaklaşım, Kaizen, SMED, Yamazumi ve İş Etüdü” hazırlanmasına kadar farklı başlıklarda 3 gün süren teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

“EĞİTİMLERE HIZ KESMENDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Bursa Model Fabrika Direktörü Birol Aksel, Bursa Model Fabrika’nın iş modeli ile bugünün ve geleceğin stratejilerine önemli katkılar sağlandığını belirterek, “Bursa Model Fabrika’da, pek çok uygulama ve teorik eğitim düzenleniyor. Bursa Model Fabrika olarak TSE yöneticilerine eğitim vermekten çok mutluyuz. Bursa’da birçok firmaya 19 modülde teorik ve uygulamalı eğitim verdik, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen TSE’nin üst düzey yöneticilerine 5 modülde teorik ve uygulamalı olarak eğitim verildi. Bu eğitimlerimiz hız kesmeden devam edecek.” dedi.

BMF’NİN FAYDALARI NELER?

BMF’de pilot işletmelerde öğren-dönüş programlarından deneyimsel eğitimlere, farkındalık artırıcı seminerlerden akademik proje ve ürün geliştirme projelerine kadar şirketlere direkt fayda sağlayacak önemli organizasyonlar gerçekleştiriliyor. Bu eğitim programları ile firmaların sıfır hataya yaklaşma, hatayı bir daha tekrarlamama, dışarıdan gelebilecek ani değişimlere en hızlı şekilde tepki verme, tam zamanında üretme, israfları yok etme, KAIZEN düşünce tarzını benimseme, kaliteyi standart bir değer haline getirme gibi sonuçlar elde edilecek. Bu süreç firmaların yalın üretim tekniklerini dijitalleşme ile birleştirmesi sonucunda Sanayi 4.0 seviyesine ulaşmasını kolaylaştıracak.