Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Ticaret Bakanlığı destekleriyle yürütülen Giysilik Kumaş UR-GE Projesi, firmaların ihracat odaklı büyümesine ivme kazandırıyor. Giysilik Kumaş UR-GE Projesi kapsamında 19 ülkeden yaklaşık 130 yabancı alıcı Bursalı firmalarla ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

BTSO’nun tekstil sektöründe yürüttüğü Uluslararası Rekabeti Geliştirme (UR-GE) projesi kapsamında farklı ülkelerden gelen yabancı alıcılar Bursalı firmalarla önemli iş bağlantıları kurdu. Ayrıca UR-GE Üyesi 40 firma, 2024 ilkbahar-yaz koleksiyonlarını düzenlenen B2B organizasyonunda yabancı alıcılarla paylaşma fırsatı buldu.

1.000’i Aşkın İş Görüşmesi

Dünyanın dört bir yanında sektör temsilcilerinin katıldığı iş görüşmelerinde, Rusya, Belarus, Tataristan, Ukrayna, Belçika, İngiltere, İspanya ve İtalya gibi birçok ülkeden firma, Bursalı sektör temsilcileriyle işbirliği masasında buluştu. Programda Bursalı firmalar, yabancı müşterilerle yaklaşık 1.000 iş görüşmesi gerçekleştirdi.

UR-GE Projesi Firmaların İhracat Hedeflerine Güç Katıyor

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa’da sektörün ihracatını artıracak önemli bir organizasyona imza attıklarını söyledi. UR-GE Projesi kapsamında firmaları B2B organizasyonlarında ihracat yapabilecekleri firmalarla buluşturduklarını kaydeden İsmail Kuş, “Paydaşların güçlü iş birliği ve tekstil sektörü temsilcilerimizin özverili yaklaşımlarıyla B2B organizasyonlarımıza devam ediyoruz. Bursa’mız tekstil ve kumaş sektöründe kaliteli üretimi ve tasarımıyla uluslararası arenada önemli bir merkez konumunda. Hedefimiz sektörümüzün katma değerli üretimdeki tecrübesini ihracat pazarlarında da daha fazla göstermesini sağlamak. BTSO olarak ihracat odaklı büyüme yolculuğunda firmalarınımızn Bu yolda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.