Motorola Efsanesi Razr, Katlanabilir Ekranlı Yeni Versiyonuyla Döndü

Motorola Efsanesi Razr, Katlanabilir Ekranlı Yeni Versiyonuyla Döndü

Teknoloji dünyasının yeni trendi ‘katlanabilir ekran teknolojisi’, bir döneme damga vuran kapaklı Motorola razr modelinin tekrar karşımıza çıkmasına imkan sağladı. Bir süredir katlanabilir bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışan Motorola, katlanabilir Motorola razr 2019 modelini tanıttı. İçe doğru katlanan bir tasarıma sahip olan Motorola razr 2019, 6,2 inç ve 2,7 inç büyüklüğünde iki ekrana sahip. 6,9 mm kalınlığında ve 205 gram ağırlığında olan Motorola razr, parmak izi sensörüne de sahip. Telefonun fiyatı ise 1.500 dolar.

Sony’den Giyilebilir Klima Teknolojisi

Sony, Reon Pocket ismiyle serinletici bir giyilebilir cihaz geliştiriyor. Özel olarak üretilen bir tişörtün sırt kısmındaki gizli cebe yerleştirilen Reon Pocket giyilebilir klima, vücudu 13 dereceye kadar soğutabiliyor. Kitle fonlaması devam eden cihazın, kısa süre içerisinde kullanılabilir prototipinin tanıtılması ve seri üretimine başlanmsı planlanıyor.

Huawei 8K, 5G Televizyon Geliştiriyor

Geçen aylarda 4K Quantum Dot panele sahip ilk televizyonu Huawei Vision’ı tanıtan Çinli teknoloji üreticisi Huawei, geliştirdiği 5G‘li 8K çözünürlüklü televizyonuyla, sektördeki iddiasını güçlendirmeye hazırlanıyor. Huawei’nin 8K çözünürlüklü televizyonu dünyanın ilk 5G destekli televizyonu olacak.