19 Nüans

19 Nüans

19 Nüans – İş Hayatında Başarı İçin Fark Yaratacak 19 Anahtar
Yazar: İnan Acılıoğlu
Yayınevi: Elma Yayınevi
İnan Acılıoğlu, kitabını okuyucuya sunarken üç noktaya vurgu yapıyor. Klasik bir iş kitabına göre daha akıcı olmasına, teorik bilgilerden çok pratik bilgiler içermesine ve mantıksal söylemlerin yanında insani duygulara da yer verilmesine özellikle dikkat edilmiş. Yazar, iş yaşamında başarılı olmayı hedefleyen bir çalışanın neler yapması gerektiğini, birçok farklı sektör ve şirkette yaşanmış veya gözlemlenmiş deneyimlerinin süzgeçinden geçirerek okuyucuyla buluşturuyor.
 
Siyah Kuğu
Yazar: Nassim Nicholas Taleb
Yayınevi: Varlık Yayınları
“Siyah Kuğu” deyimiyle; olması ihtimal dışı görülen, fakat vuku bulduğunda etkisi çok büyük olan ve bir kez gerçekleştikten sonra, onu daha az rastlantısal kılacak bir açıklama uydurduğumuz olaylar kastedilmektedir. Siyaset ve ekonomi tarihinde olsun, bilim ve teknoloji tarihinde olsun, arkasında iz bırakan hemen hemen tüm olayların birer “Siyah Kuğu” olduğunu hatırlatan yazar, özellikle hayatını riskleri hesaplayarak kazanan insanlara çok önemli bir yeni bakış açısı sunuyor.


 
Sosyal Medya Sanatı
Yazar: Guy Kawasaki, Peg Fitzpatrick
Yayınevi: MEDİACAT
Apple’ın popüler marka imajının oluşmasında büyük katkıları olan ve iş dünyasında tüm sosyal medya platformlarının kullanımına öncülük eden Guy Kawasaki ve meslektaşı Peg Fitzpatrick, son kitapları olan Sosyal Medya Sanatı’nda okuyanı zamandan, çabadan ve paradan tasarruf ettirecek pratik bir kullanım kılavuzu sunuyorlar. Sağlam bir sosyal medya stratejisi geliştirmek, en popüler platformlarda kalıcı bir yer edinmek, dijital varlıklarınızı büyütmek, pazarda daha görünür olmak ve takipçilerinizi artırmak istiyorsanız Kawasaki ve Fitzpatrick’in açtığı yoldan gidin ve Sosyal Medya Sanatı’nı tüm incelikleriyle öğrenin.