Yazar: Chip Heath & Dan Heath
Yayınevi: Optimist
Yayın Tarihi : 2018
Dan ve Chip Heath, öğretmenlerden reklamcılara, pazarlamacılardan politikacılara kadar fikirlerle çalışan herkesin sürekli yanıtını aradığı “Neden bazı fikirler tutuyor da bazıları ölüp gidiyor?” sorusunun cevabını veriyor. İşte Bu Fikir Tutar, sizleri “Yapışkan Fikirlerin Altı İlkesi” ile tanıştırıyor. Bu ilkeler sayesinde hangi fikirlerin neden tuttuğunu, hangilerinin de sadece hayalde kaldığını görebileceksiniz.

 
Dördüncü Sanayi Devrimi
Yazar: Klaus Schwab
Yayınevi: Optimist
Yayın Tarihi: 2016
Dünya Ekonomik Forumu’nun kurucusu ve başkanı Klaus Schwab’ın “Dördüncü Sanayi Devrimi” kitabı, insanlığın dönüşümünü de içeren yeni teknolojik devrimi anlamak ve biçimlendirmek konularını ele alıyor. Teknolojinin ekonomik, sosyal, kültürel ve insani bağlamları nasıl yeniden biçimlendireceği ve bununla ilgili kapsayıcı ve küresel bir ortak görüş ihtiyacı üzerine yazılan kitap, sadece teknoloji alanındakileri değil tüm insanlığı yakından ilgilendiriyor.

 
Pixar ve Ötesine
Yazar: Lawrence Levy
Yayınevi: Buzdağı
Yayın Tarihi: 2018
“Amazon Yılın En İyi İş Dünyası ve Liderlik Kitabı” olan Pixar ve Ötesine, Steve Jobs’un Pixar’daki hikayesini anlatıyor. Steve Jobs ve Lawrence Levy’nin, Pixar’ı Hollywood’un en büyük başarı öykülerinden birine dönüştüren son derece imkansız bir planı nasıl hazırladıklarını merak edenler için bir solukta okunacak bir kitap. Levy, Pixar’ın mütevazı başlangıçlardan nasıl yükseldiğini, Jobs’la bu kadar yakın çalışmanın nasıl bir şey olduğunu ve Pixar’ın hikayesinin hayatımızın pek çok yönüne uygulanabilecek hangi derin dersleri barındırdığını anlatıyor.