Hızlı ve Yavaş Düşünme

Hızlı ve Yavaş Düşünme

Yöneticinin El Kitabı Liderleri Öne Çıkaran 17 Beceri
Optimist Yayınevi
Başarılı ve güçlü bir lider olabilme konusunda pratik ipuçları ve yöntemler sunan kitapta ayrıca, gündelik başarı ve mesleki gelişim açısından önemli konularda kısa açıklamalar yer alıyor. Harvard Business Review dergisi yazarlarının uzmanlıklarına dayanılarak hazırlanan kitap, hem klasik makaleler hem de yeni fikir ve araştırmalardan elde edilen temel kavramları ve en iyi uygulamaları içeriyor.

Robotların Yükselişi
Martin Ford / Kronik Kitap
Teknolojinin hız kazanması ve makinelerin gelişmesiyle pek çok sektörde daha az sayıda insana ihtiyaç duyuluyor. Yapay zeka sayesinde daha şimdiden pek çok işte robotlar ve zeki yazılımların ağırlığı artıyor. İşçilere daha iyi eğitim vermek gibi eskiden teknolojik yıkıma deva olmuş çözümler de bundan böyle işe yaramayacak. Gelecek büyük çaplı refah mı, yoksa korkunç bir eşitsizlik ve ekonomik güvensizlik mi getirecek? Bu sorunun cevabını bugün verip rotamızı belirlemek zorundayız. Robotların Yükselişi teknolojinin hızlanmasının bizim ve çocuklarımız için doğuracağı ekonomik sonuçları anlamamız için zorunlu okuma kitabı niteliğinde.

Hızlı ve Yavaş Düşünme
Daniel Kahneman / Varlık Yayınları
Yazar Hızlı ve Yavaş Düşünme kitabında sezgimize ne zaman güvenip güvenmeyeceğimizi ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretiyor. İş ve özel yaşamımızda seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve başımıza sık sık dert açan zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerini nasıl kullanacağımızı gösteriyor.