BTSO, Ramazan Ayında İhtiyaç Sahiplerini Yalnız Bırakmadı

BTSO, Ramazan Ayında İhtiyaç Sahiplerini Yalnız Bırakmadı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleriyle, Ramazan ayı dolayısıyla hazırlanan 1.700’den fazla gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu BTSO, TOBB’un destekleriyle her yıl Ramazan ayında yaptığı gıda yardımını bu yıl da sürdürerek temel gıda malzemelerinin yer aldığı 1.700’den fazla gıda kolisinin dağıtımını gerçekleştirdi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ramazan ayında pandemi kısıtlamalarının devam etmesi nedeniyle, geleneksel hale gelen iftar çadırlarını kuramadıklarını ancak ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmadıklarını belirterek, “Bu kapsamda hayırsever iş insanlarımızın katkısıyla hazırladığımız yardım kolilerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Ramazan ayı boyunca yardımlarımız devam edecek.” dedi.

“RAMAZAN YARDIMLAŞMA AYIDIR”

Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu belirten Başkan Burkay, Kovid-19 salgını nedeniyle içinden geçilen bu zor günlerde Ramazan ayının getirdiği değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Salgının yol açtığı olumsuz koşulların birlik ve beraberlik içerisinde aşılabileceğini belirten Başkan Burkay, “Bereket ve rahmeti beraberinde taşıyan, 11 ay özlemle beklediğimiz Ramazan ayını bu yıl da salgının gölgesinde yaşıyoruz. Bu zor günlerin dayanışma ruhuna uygun olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destekleriyle hazırladığımız gıda kolilerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Destek veren tüm iş insanlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bursa iş dünyası adına Türkiye’nin ve İslam aleminin Ramazan ayını tebrik eden Başkan Burkay, “Bu mübarek ayda en büyük dileğimiz tüm insanlığın en kısa zamanda salgından kurtulması ve yeniden sağlıklı günlere kavuşmasıdır. Bu vesileyle tüm üyelerimizin Ramazan ayını sağlıklı bir şekilde geçirmesini diliyor, birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuşmayı temenni ediyorum.” dedi.