Son dönemin popüler sosyal medya ağı Clubhouse, Android versiyonu için tarih verdi. Sadece davetle girilen ses temelli sosyal medya platformuna Android kullanıcılarının erişimi için bahar sonu veya yaz başı işaret edildi. Pandemi döneminde popülerliği artan şirketin kurucu ortağı Paul Davison yaptığı açıklamada yakın zamanda Clubhouse’ın herkesin kullanıma açılacağını açıkladı.

Boston Dynamics yeni robotunu tanıttı

Dünyaca ünlü ABD merkezli robot üreticisi Boston Dynamics, kargo ve taşımacılık alanında faaliyet gösteren yeni robotu Stretch'i tanıttı. Lojistik sekteröündeki TIR doldurma ve boşaltma ihtiyaçlarını gidermek için tasarlanan depo robotu saatte 800'den fazla kutunun yerini değiştirebiliyor. Robot geliştirilmiş vantuz sistemleriyle çalışıyor.

SpaceX'in Mars projesi Starship başarısız oldu

ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'in Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship, 4. uçuş denemesinde de başarısız oldu. SpaceX'in 4. yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdiği yeni nesil dev uzay aracı Starship'in prototip roketi fırlatılışından bir süre sonra infilak etti.