Polonya'nın Bursa Fahri Konsolosu ve aynı zamanda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Fatma Durmaz Yılbirlik’e Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda adına şeref nişanı takdim edildi.

Polonya'nın 104. Bağımsızlık Günü, İstanbul Başkonsolosu Witold Lesniak'ın ev sahipliğinde Şişli'deki bir otelde düzenlenen resepsiyonda, azınlık ve diplomatik misyon temsilcilerinin de aralarında bulunduğu yerli-yabancı birçok davetlinin katılımıyla kutlandı.

'BÜYÜK BİR ONUR DUYDUM'

Konuşmasında Türkiye ile ilişkilerin her geçen gün daha fazla arttığını gözlemlediğini kaydeden Başkonsolos Lesniak, iki ülke ilişkilerinin gelişimine sağladığı katkılardan dolayı BTSO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi-Polonya Bursa Fahri Konsolosu Fatma Durmaz Yılbirlik’e Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda adına şeref nişanı (Bene Merito) verdi. Takdim edilen şeref nişanının, ikili ilişkilerin gelişmesine katkı sunmasını ümit ettiğini kaydeden Yılbirlik, “Türkiye-Polonya ilişkilerini her anlamda geliştirmek için yıllardır çalışıyorum. Şeref nişanı benim için sürpriz oldu. Büyük bir onur duydum. Polonya tarafından verilen bu önemli ödül, beni çok mutlu etti. 25-30 yıldır ithalat ve ihracat alanında ilişkilerimiz vardı. Fahri konsolos olduktan sonra kültürel ilişkilerimiz de daha çok arttı. Bize düşen; ikili ilişkileri, iş birliklerini artırmak, devam ettirmek" ifadelerini kullandı. Törende Akademisyen ve Araştırmacı Dr. Rinaldo Marmara'ya da Üstün Hizmet Liyakat Nişanı Şövalye Haçı verildi.