Bursa’da üretilen Egea sınıfının en dayanıklısı seçildi

Bursa’da üretilen ve dört yıldır Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Fiat Egea, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı. Egea, Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından gerçekleştirilen araştırmada sınıfının en dayanaklı ve sorunsuz aracı seçildi. AutoZeitung dergisinin özel sayısında yayınlanan değerlendirme raporuna göre Egea, tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araç içerisinde 0,84’lük hata oranı ile “kompakt otomobiller sınıfının en iyisi” olarak belirlendi.

Lexus ilk elektrikli aracını görücüye çıkardı

Japon otomobil üreticisi Lexus, ilk yüzde 100 elektrikli aracı UX 300e'yi tanıttı. Tamamen elektrikli olan yeni UX 300e, yüksek güce sahip motoruyla birlikte çevik hızlanma performansı sunuyor. UX, yüksek kapasiteli bataryası sayesinde tek şarjla 400 km yol alabiliyor. Avrupa ve Çin pazarında 2020’den itibaren satışa sunulacak UX 300e, gelişmiş bağlantı teknolojileriyle birlikte aracın şarj durumu, menzil bilgileri ve sıcaklık ayarları gibi özelliklere akıllı telefondan ulaşım imkanı da sağlıyor.

Nissan, Ariya modelini CES'te tanıttı

Nissan, dünyanın en büyük elektronik fuarı CES’te yüzde 100 elektrikli SUV modeli “Ariya Concept”i görücüye çıkardı. Ariya, geniş kabin, büyük tekerlekler ve iki renkli boya sportif ve lüksü birleştiren şık bir görünüme sahip. Ön kısımda geleneksel ön panjurun yerine Nissan’ın “shield” adını verdiği panel var. Otomobil 21 inç alüminyum jantlarla geliyor ve çok eğimli C sütunları sayesinde arka kısım da geleneksel SUV’lerden farklı görünüyor.