Bebe-Çocuk Konfeksiyonu İhracatı Yüzde 150 Arttı

Bebe-Çocuk Konfeksiyonu İhracatı Yüzde 150 Arttı

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ticaret Bakanlığı destekleriyle bebe-çocuk konfeksiyonu sektöründe gerçekleştirdikleri UR-GE firmalarının dünya ticaretinde yaşanan tüm zorluklara rağmen ihracatlarını yüzde 150 gibi yüksek bir oranda artırmayı başardığını söyledi.

SEKTÖRÜMÜZÜN YANINDAYIZ
Türkiye ekonomisinin yeni yol hikâyesinde en önemli rolün üreticilere ve ihracatçılara verildiğini belirten Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı “Bizler de Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerek katma değerli üretimi gerekse de Küresel Fuar Acentesi’nden Ticari Safari’ye, fuar organizasyonlarımızdan alım heyetlerine kadar ihracatımızı destekleyen birçok projeyle sektörümüzün yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.


19 YURT DIŞI PAZARLAMA FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tekstil sektörümüzün alt kolu olan bebe-çocuk konfeksiyonu sektöründe firmaların ihracat yolculuklarına rehberlik etmek üzere Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle 2014 yılından itibaren UR-GE projelerini hayata geçirmeye başladıklarına da dikkati çeken İbrahim Burkay, “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 4 UR-GE projesinde yer alan 104 firmamız, ilk projeyi hayata geçirdiğimiz 2014 yılından bu yana 25 eğitim programı, 19 yurt dışı pazarlama faaliyeti, 17 alım heyeti, 50’ye yakın ülkeden 11 bin katılımcı ve 38 bin civarında iş görüşmesi gerçekleştirdi. Bununla birlikte BEKSİAD işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz Junioshow ile Bursa, bebe-çocuk konfeksiyonunda moda ve trendleri belirleme noktasında çok önemli bir merkez haline geldi. Tüm bu çalışmaların sonucunda da bebe-çocuk konfeksiyonu sektörümüzde UR-GE üyesi firmalarımız, 3 yıllık proje sürecinde ihracatlarını yüzde 150 seviyelerine kadar yükseltmeyi başardı. Ticaretin önündeki tüm engellere rağmen bu örnek başarıya imza atan firmalarımızı yürekten kutluyorum” dedi.