Porsche Boxster’ın 25. Yılını Özel Modelle Kutladı
Porsche ilk olarak 1996'da Avrupa'da piyasa sürdüğü Boxster’ın 25. yılını özel bir modelle kutluyor. Porsche’un en sevilen modellerinden biri olan Boxster, 1993 yılında Detroit Otomobil Fuarı'nda tanıtılan konsept modelin rengi olan GT Silver Metallic rengiyle sunulacak. Orijinaline sadık kalınarak tasarlanan araç 6 silindirli motoruyla 394 beygir güç üretiyor. 25. yıla özel modelin üretimi 1250 adetle sınırlandırılacak.
 
Tesla’nın Rakibi Çinli Xpeng Yeni Otonom Özelliklerini Tanıttı
Çinli elektrikli otomobil üreticisi Xpeng Motors, araçlarında kullanacağı yeni otonom özelliklerini tanıttı. Tesla’nın rakibi olarak öne çıkan Xpeng’in NGP (Navigation Guided Pilot) olarak adlandırdığı yeni sürüş sistemi, firmanın sedan aracı P7'nin şerit değiştirmesine, hızlanmasına, yavaşlamasına, sollama yapmasına, otoyola girip çıkmasına imkan sağlıyor. Aracın özellikleri ise şimdilik sadece Çin’de kullanılabilecek.
 
Yeni Nissan Juke Türkiye’de
Nissan’ın tamamen yenilenen Juke modelinin Türkiye lansmanı yapıldı. Dünyada şimdiye kadar 1,5 milyon satış adedine ulaşan Juke, 11 renk seçeneği ile sunuluyor. Yeni araçta LED ön farlar tüm donanımlara ilave edilirken, arkada ise 3D bumerang fren farlarına yer verilmiş. Yeni Juke’un bagaj hacmi ise 422 litre.